Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

Konkurs biblioteczny "Przeczytaj tę książkę"

W dniu 27.04. br. w bibliotece szkolnej miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników. W konkursowych zmaganiach  wzięło udział 10 uczennic z klas: 3s, 2s, 1s, 4s i 3f. Był to konkurs na recenzję książki z naszej biblioteki , która miała wzbudzić zainteresowanie  oraz zachęcić innych do sięgnięcia po dany tytuł i przeczytania go. Organizatorem konkursu była bibliotekarka szkolna, Ewa Pękala- Zięba, a w skład jury weszły polonistki: Aleksandra Małek, Elżbieta Mitka, Monika Rutowicz. Oto laureaci konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe:

I  miejsce Wiktoria Zając z kl. 1s (recenzja książki "Władca pierścieni"),

II  miejsce Julia Golec z kl. 2s ( recenzja książki "Stowarzyszenie umarłych poetów"),

III  miejsce Kinga Mróz z kl. 3s ( recenzja książki "Kwiat pustyni").

Wyróżnienia:

  • Wiktoria Szatko z kl. 3s ( recenzja książki "Zła dziewczyna"),
  • Kinga Czeczot z kl. 1s ( recenzja książki "Gra").

Konkurs był jednym z działań, zaplanowanych przez szkołę, promujących rozwój czytelnictwa wśród uczniów.